Tradicija tapusi „Tautiška giesmė aplink pasaulį”

Tradicija tapusi „Tautiška giesmė aplink pasaulį”

Jau ir mūsų mieste tai tapo įprasta – liepos 6-oji kartu su „Tautiškąja giesme“. Pasipuošę geltonai-žaliai-raudonai šiemet renkamės prie fontano esančio tarp Kaiser-Wilhelm-Gedächtnis-Kirche ir Europa Center prekybos centro (S+U Zoologischer Garten/U Kurfürstendamm) Susitinkame 20val.30min., pasirepetuosime ir 21val. kartu su viso pasaulio lietuviais giedosime! Visų susirinkusių laukia LR ambasados Vokietijoje ir BLB staigmena.

Prisiminkime kaip visa tai prasidėjo:

BLB kartu su viso pasaulio lietuviais 2009 metais

Liepos 6-ąją dieną, lygiai 21 val. lietuviai visame pasaulyje vėl sustos kelioms minutėms, kad atiduotų pagarbą savo tėvynei. Užgimusi minint Lietuvos tūkstantmetį, ši unikali mūsų tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo tradicija, kuria pagrįstai galim didžiuotis. Tai mus visus vienijantis įvykis ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius ir reikšmingus dalykus.

„Tautiškos giesmės“ aplink pasaulį idėja paprasta – kur bebūtum, ką bedarytum, jei Lietuva Tavo gimtinė, lygiai 21 val. jos garbei giedok „Tautišką giesmę“. Ko gero, toks paprastumas ir leido jai įsitvirtinti žmonių širdyse – himno giedojimas Valstybės dieną tapo pasididžiavimo savo šalimi ir savo kilme diena ne tik Lietuvoje, bet ir lietuvių bendruomenėse daugiau nei pusšimtyje pasaulio šalių. Puoselėkime mūsų laikų tradiciją ir kartu su po visą pasaulį pabirusiais
lietuviais liepos 6 d. lygiai 21 val. gyvenamosios vietos laiku giedokime „Tautišką giesmę“.