Lietuviško kino savaitgalis!

Lietuviško kino savaitgalis!

 

Lietuviškas kinas Goes Berlin: trumpametražių filmų naktis

Jau antrą kartą berlyniečiai turi galimybę giliau pažvelgti į lietuviško kino pasaulį. Rugpjūčio 9-12 dienomis kino teatruose Sputnik, Acud bei Cassiopeia (kinas po atviru dangumi) bus rodomi per pastaruosius trejus metus sukurti lietuviški trumpametražiai filmai.

Programoje aštuoni nauji kūriniai; drama ir animacija žaidžia juokingomis, tragiškomis, ironiškomis bei kasdieniškomis scenomis. Skirtingi žanrai apima platų temų spektrą, kuris ir sudaro kompaktišką vakaro programą: 140 Db (rež.: Tadas Svilainis), Užmik (rež.: Kasparas Vidūnas), Aš, veteranė (rež.: Darius Jarašiūnas), Pakelės istorija (rež.: Darius Šilėnas), 10 priežasčių (rež.: Andrius Blaževičius), Aš esu Goda (rež.: Armas Rudaitis), Nesiseka šiandien (rež.: Dovilė Šarutyte), Super M nuotykiai (rež.: Arūnas Eimulis).

Pirmą kartą Berlyne rodomi filmai – tai naujausia lietuviška kino produkcija, jau įvertinta kino apdovanojimais Lietuvoje ir pristatyta užsienio publikai.

Jaunieji lietuviško kino kūrėjai – pirmoji laisvoje valstybėje užaugusi karta, pažymėta didelių pokyčių: tarp sovietinės istorijos palikimo ir naujai įgytos laisvės, sklandančios visame pasaulyje, susikūrė ypatinga meno ir kino kūrėjų scena, jau 2011-aisiais sulaukusi pripažinimo Vokietijos sostinėje.

Tai puiki galimybė ne tik pasimėgauti lietuvišku kinu, bet ir iš arčiau susipažinti su kino kūrėjais, kurie renginio metu pristatys savo filmus.

Rugpjūčio 9 d., 21 val. 30 min., kviečiame apsilankyti kino teatre po atviru dangumi Cassiopeia, 10 d., 21 val. 30 min., kino teatre Sputnik bei 12 d., 21val., Kino teatre Acud.

Daugiau informacijos:

Giedrė Simanauskaitė
T: 0157 8190 5571,
e-mail: giedre.si@gmail.com

Informacija internete:
http://www.freiluftkino-insel.de,
http://www.sputnik-kino.com/,
http://www.acud.de/,
https://www.facebook.com/LitauischesKinoGoesBerlin