Pratęsiama Vidmanto Ilčiuko paroda Berlyne (iki liepos 26d.)

Pratęsiama Vidmanto Ilčiuko paroda Berlyne (iki liepos 26d.)

Iš ciklo Miškas. 6. 2011

Nuo 2013 m. gegužės 28 d. iki liepos 26 d. Šv. Jadvygos kalno ligoninėje (Krankenhaus Hedwigshöhe) Berlyne veiks žinomo Lietuvos fotomenininko Vidmanto Ilčiuko paroda „Fotografijos“.

Šį pavasarį fotomenininko Vidmanto Ilčiuko kūryba Berlyne pristatoma jau antrą kartą , prieš tai menininko darbai buvo eksponuojami LR Ambasadoje.Naujoje parodoje „Fotografijos“ menininkas pristato du fotografijų ciklus: „Miškas“ ir „Miestas“.

Fotografijų seriją „Miestas“ menininkas pradėjo kurti 2003 metais ir tęsia ją iki šiol. Vilniaus miestas yra mėgstama Lietuvos fotografų tema. Kiekvienas menininkas ją atskleidžia skirtingai: per architektūrines pastatų detales, gamtovaizdį, miesto istoriją ir kasdieninį gyvenimą. Tuo tarpu Vidmantas Ilčiukas į miestą žvelgia per filosofinę prizmę.

Šiame nuosekliame fotopasakojime, jungiasi ir išsiskiria ženklai ir vaizdai, šviesa ir tamsa, spalvų ir šešėlių žaismas. Fotografijų kompozicijose – tamsiame fone ryškėjantys medžiai, architektūros objektai, kuriuos kartais išryškina, kartais slopina mėlynos spalvos atspindžiai gatvėse. Fotografijose V. Ilčiukas fiksuoja miesto tikrovės fragmentus tarsi savo paties vidinių išgyvenimų būsenas.
Iš ciklo Miškas. 2. 2011

Kiek kitokia yra Vidmanto Ilčiuko serija „Miškas“. Gelbėdamiesi nuo nesibaigiančių civilizacijos problemų tradiciškai atsigręžiame į gamtą. Ji mums tarsi galima išeitis. Miško harmonija turėtų suteikti ateities perspektyvą. Tačiau, priklausomai nuo stebėtojo patirties, šie preciziški gamtos vaizdai gali žadinti skirtingus išgyvenimus. Tylioje miško statikoje pajuntame ir kažką bauginančio, keliančio nerimą.

Vidmanto Ilčiuko kūryba ir jo fotografijų meninė raiška itin plataus diapozono, konceptuali, neretai grindžiama reliatyvizmo, dualizmo, įvairiakrypčio judėjimo, priešpriešos idėjomis.. Autorius nagrinėja įvairius sociokultūrinius, erdvėlaikio ir savivokos aspektus.
Iš ciklo Miestas. 12.2004

Pasak Vidmanto, fotografijose susiduria tai, kas abstraktu ir konkretu, visuotina ir asmeniška, dėsninga ir atsitiktina, prasminga ir beprasmiška.. tai, kas aišku ir kas sunkiau paaiškinama.

Vidmantas Ilčiukas gimė 1957 m. Vilniuje. 1981m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės institute. Nuo 1979 m. dalyvauja tapybos ir fotografijos parodose. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2004 ir 2008 metais jam skirtos LR Kultūros ministerijos meno kūrėjų individualios stipendijos. 2003 m. už fotografijas autorius pelnė tarptautinį Henkel apdovanojimą, skiriamą Vidurio ir Rytų Europos menininkams.

Pranešimas spaudai parengtas pagal parodos kuratorės Gabrielės Kuizinaitės tekstą.

Parodos rengėjai: galerija „Aukso pjūvis“ ir Šv. Jadvygos kalno ligoninė (Alexianer Krankenhaus Hedwigsone) Berlyne. Ligoninės adresas: Hohensteig 1, 12526 Berlynas