Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kompozitoriaus Vykinto Baltako kamerinė opera Berlyne (sausio 17, 19, 20 dienomis)

17 sausio, 2013

Viename pagrindinių šiuolaikinės muzikos festivalių „Ultraschall“ Berlyne sausio mėnesį bus pristatoma Lietuvos nūdienos kompozitoriaus Vykinto Baltako kamerinė opera „Cantio“. Ji bus atliekama tris festivalio vakarus sausio 17, 19 ir 20 d. vienoje svarbiausių koncertų salių Berlyne „Konzerthaus“.
Europoje ir pasaulyje plačiai žinomas tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Ultraschall“ Berlyne organizuojamas kasmet nuo 1999 metų. Festivalis suburia svarbiausius ir įžymiausius šiuolaikinės muzikos atlikėjus, pristato naujausias muzikos idėjas ir projektus. Jo renginiai vyksta svarbiausiose Berlyno kultūrinėse erdvėse.

V. Baltako operos įtraukimas į 2013 m. festivalio programą yra ir kūrinio, ir lietuvių šiuolaikinės muzikos tradicijos pripažinimas. Lietuvos atlikėjams festivalyje atstovaus 2009 m. suburtas ir aktyviai Lietuvoje bei užsienyje koncertuojantis specializuotas naujosios muzikos kolektyvas Lietuvos ansamblių tinklas.

V. Baltako opera „Cantio“ buvo sukurta 2004 m. vieno svarbiausių Europos naujojo muzikinio teatro festivalių – Miuncheno bienalės užsakymu. Kūrinys realizuotas kartu su režisieriumi Oskaru Koršunovu ir jo teatro trupe. Premjera įvyko 2004 m. gegužės 18 d. Miuncheno bienalėje.

Tais pačiais metais opera buvo pripažinta geriausiu metų sceniniu kūriniu Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamame konkurse, o Lietuvos publikai pristatyta 2004 m. festivalyje „Gaida“.

Opera „Cantio“ – tai naujai interpretuojamas antikinės Graikijos himnas, kuris buvo giedamas iš miesto išvykstančių dievų palydoms. Tačiau himną giedantys oratoriai turėdavo ir kitą tikslą – kiek įmanoma ilgiau sulaikyti dievus, kad šie miesto neapleistų. Šis siužetas inspiravo sukurti neįprastą muzikinę versiją – buvo atsisakyta pirminio teksto, vietoje jo Vykintas Baltakas kartu su amerikiečių rašytoja Sharon L. Joyce ir režisieriumi Oskaru Koršunovu sukūrė tiesiogines teksto, muzikos ir sceninio veiksmo sąsajas. Scenoje komponuojama gestų, mimikos, garsų, tempo, judesių, spalvų ir šviesų visuma.

Daugiau apie operą: http://www.konzerthaus.de/programm/vykintas-baltakas-cantio-2004-premiere/655

Informacija iš: http://de.mfa.lt/index.php?1079770104

Informacija

Data:
17 sausio, 2013