Moderniosios tekstilės paroda  „Ekspermentai su šviesa: meno laboratorija“

Moderniosios tekstilės paroda „Ekspermentai su šviesa: meno laboratorija“

Vieta: Am Schloss 4, 39279 Leitzkau , Vokietija, (Leitzkau pilies galerija ir Bazilika)

Laikas: 10 03 2012 – 22 04 2012

Kuratorius: Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija „Balta“, direktorė Jolanta Šmidtienė, www.tdg.lt

Sklaida: šis projektas bus pristatomas galerijos „Balta“ tinklapyje, internetiniuose meno naujienų portaluose, laikraščiuose ir kitose žiniasklaidos priemonėse, bus išleistas atskiras projekto „Eksperimentai su šviesa: Meno laboratorija“ katalogas.

„Ekspermentai su šviesa: meno laboratorija“ – tęstinis tarptautinis projektas, kurį jau septintus metus organizuoja galerija „Balta“.

Paroda unikali tuo, kad yra eksponuojama visiškoje tamsoje, apšviečiant liuminescencine šviesa tik pačius kūrinius, kuriuos menininkai dekoruoja liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais. Tamsioje erdvėje švytintys meno objektai išgrynina apžiūros lauką ir nuošalėje palieka šalutinius dirgiklius. Lokalus apšvietimas kviečia žiūrovą artimiau susiliesti su kūriniais.

Tai tęstinis tarptautinis projektas, kuris pirmą kartą pilnai buvo įgyvendintas 2006 m. Kauno pilies bokšte. Po sėkmingo debiuto Kaune paroda buvo perkelta į kitus Lietuvos miestus. 2007 m. vasarą  buvo eksponuota Brno mieste (Čekija), Centrinėje Moravijos galerijoje. Paroda susilaukė ypatingo šios šalies žiūrovų palankumo, tad Prahos galerininkų prašymu ji buvo pergabenta į Pardubices miestą. 2008 m. parodą turėjo galimybę pamatyti ir Polocko (kaimyninės Baltarusijos) meno mėgėjai. 2008-aisiais atnaujinta „Juodos šviesos“ kolekcija buvo eksponuojama Lenkijoje. Daugumoje minėtų vietų užsienyje paroda tapo lankomiausia pakvietusiųjų galerijų istorijoje. 2011 m. projektas buvo išplėstas ir ekspozicijai buvo surinkti meno kūriniai iš užsienio menininkų (gauti darbai iš Kinijos, Taivano, Kanados, Švedijos, Islandijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos). Paroda vyko „Žalgirio arenoje“ ir sulaukė per 20 tūkst. lankytojų.

Su kiekvienais metais šio projekto lankomumas didėja, plečiasi eksponavimo erdvės, vis daugiau menininkų siūlo savo darbus. Šiais metais projektą pristatysime Vokietijoje, Leitzkau miesto pilyje. Pilies architektūra puikiai papildo projekto koncepsiją: grubios mūro sienos, maži langai, arkiniai skliautai padeda sukurti kiekvienam meno kūriniui unikalų apžiūros lauką. Parodoje dalyvaus 26 menininkai, kurie atstovaus vienuolikai valstybių (Prancūzijai, Vokietijai, Baltarusijai, Belgijai, Airijai, Estijai, Švedijai, Jungtinei Karalystei, Kinijai, Taivanui). Lietuvai atstovaus 14 profesionalių menininkų (G.Akelienė, Z. Dargienė, E.Bernatonytė, N. Kisielienė, M. Malinauskas, L. Oržekauskienė, J. Petruškevičienė, Lina Jonikė, J. Šmidtienė, M. Taurinskienė ir kt.)

Šis projektas populiarina novatyvios tekstilės meną Lietuvoje bei atveria Lietuvos visuomenei galimybę susipažinti su kitų šalių menu…